Skip Navigation Links
Skip Navigation Links
Skip Navigation Links

معرفی کتاب «الماس‌ها ابدی‌اند» درخبرگزاری مهردر کتابی با عنوان «الماس‌ها ابدی‌اند»؛

اثر دیگری از خالق ماجراهای جیمز باند به بازار آمد

«الماس‌ها ابدی‌اند» چهارمین اثر ایان فلمینگ، نویسنده انگلیسی و راوی ماجراهای جیمز باند، مأمور سرویس مخفی بریتانیا، منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این داستان، «باند» مأمور می‌شود عاملین قاچاق الماس از معادن سیرالئون به آمریکا را پیدا کند، او برای پیش بردن تحقیقاتش، خود را یکی از اعضای گروهی خلافکار جا می‌زند، به آمریکا می‌رود و مخفیانه به دسته آنها نفوذ می‌کند.

«الماس‌ها ابدی‌اند» در زمان انتشار نقدهای مثبتی دریافت کرد و در سال ۱۹۷۱ اقتباسی از آن به کارگردانی «گای همیلتون» و با بازی «شان کانری» بر پرده سینماها رفت.

داستان‌های باند در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ قرار دارند و تاکنون بیش از صد میلیون نسخه از آنها در سرتاسر جهان به فروش رفته است. در سال ۲۰۰۸ روزنامه تایمز، فلمینگ را چهاردهمین فرد در فهرست پنجاه نویسنده برتر بریتانیا از سال ۱۹۴۵ قرار داد.

همچنین از سال ۱۹۶۲ تاکنون بیست و شش فیلم‌ با محوریت شخصیت جیمز باند ساخته شده است وشش بازیگر در پنج دهه، سنت بازی در نقش این شخصیت بر پرده سینما را ادامه داده‌اند. سری فیلم‌های جیمز باند، با فروش جهانیِ بیش از پنج میلیارد دلار، از نظر فروش در جایگاه دوم فیلم‌های ادامه‌دار قرار دارد.

کتاب الماس‌ها ابدی‌اند را محمد هادی سالارورزی به فارسی برگردانده و نشر چترنگ آن را در ۳۰۲ صفحه و با بهای ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

لینک خبر