Skip Navigation Links
Skip Navigation Links
Skip Navigation Links

معرفی کتاب «بتمن آغاز می کند» درخبرگزاری ایسناعرضه "بتمن آغاز می‌کند" به بازار

کتاب "بتمن آغاز می‌کند" به بازار نشر عرضه شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، نشر چترنگ کتاب "بتمن آغاز می‌کند" فیلم‌نامه و استوری‌بورد نوشته "کریستوفر نولان" و "دیوید اس.گویر" را به چاپ رساند.

نشر چترنگ فیلم‌نامۀ بتمن آغاز می‌کند را همراه با استوری بورد آن به چاپ رسانده و جلدهای بعدی  سه‌گانۀ شوالیۀ تاریکی را نیز در نوبت چاپ دارد. بتمن آغاز می‌کند در سال ۲۰۰۵ روی پردۀ سینماها رفت. این فیلم نهمین فیلم پرفروش جهان در آن سال شناخته شد. منتقدان نیز از آن استقبال کردند و بسیاری آن را بهترین فیلم‌ ابرقهرمانانۀ تاریخ دانستند.

بتمن آغازمی‌کند توانست نامزد دریافت جایزۀ اسکار بهترین فیلم‌برداری و سه جایزۀ بفتا شود. نولان سازنده موفق‌ترین فیلم‌های قرن حاضر است. آثار او تاکنون بیش از چهار میلیارد دلار فروخته‌ و بیست و شش بار نامزد دریافت جوایز اسکار شده‌اند. او که اینک فیلم‌های مطرحی همچون ممنتو، میان‌ستاره‌ای و اینسپشن را در کارنامه هنری خود دارد، با بتمن آغاز می‌کند قواعد جدیدی برای سینمای ابرقهرمانی تعریف کرد.

در پشت جلد این کتاب بخشی از کتاب "سینمای کریستوفر نولان، تصور ناممکن" که نوشته "جکلین فربی" و ترجمه نیوشا صدر را می‌خوانیم؛ در این بخش آمده است: ترومای نخستینی که شکل دهنده بتمن است، زمانی که او پسر جوانی است رخ می‌دهد. او درون غاری پر از خفاش می‌افتد و خفاش‌ها به علامت تروما بدل می‌شوند. اما زمانی که بروس وین تبدیل به بتمن می‌شود، بر این تروما غلبه می‌کند و از آن به مثابه منشا قدرتش بهره می‌برد. او شروران را با شخصیت داستانی خفاش دچار تروما می‌کند که در ابتدا خودش را به تروما مبتلا کرده بود. به این طریق تروما به طور کل از تروماتیک بودنش باز می‌ایستد و به منشا سلطه بدل می‌شود. در پایان بتمن آغاز می‌کند، زمانی که بروس حفره‌ای را که در کودکی از طریق آن به درون غار افتاده بود تخته‌کوب می‌کند، مکان ایجاد حرمان تروماتیک را حذف می‌کند.

این اثر ترجمه امیرعطا جولایی بوده و در ۱۷۲ صفحه با قیمت ۱۴ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

لینک خبر