Skip Navigation Links
Skip Navigation Links
Skip Navigation Links

معرفی کتاب « در سایۀ دوشیزگان شکوفا » درخبرگزاری مهرانتشار اقتباسی مصور از جلد دوم «در جستجوی زمان از دست رفته»

نشر چترنگ رمان مصور «در سایه دوشیزگان شکوفا» را روانه بازار کرد. «استانیسلاس برزه» و «استفن اوئه» این رمان مصور را از جلد دوم کتاب «در جستجوی زمان از دست رفته» مارسل پروست، اقتباس کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، این رمان در سال ۱۹۱۹ در فرانسه انتشار یافت و در ماه نوامبر همان سال با دریافت جایزه گنکور نویسنده‌اش، مارسل پروست را به شهرت رساند. امروزه مارسل پروست را یکی از نامدارترین نویسندگان فرانسوی و از چهره‌های ادبی تأثیرگذار قرن بیستم می‌دانند. او کار بر روی مجموعه هفت‌جلدیِ «در جستجوی زمان از دست رفته» را از سال ۱۹۰۹ آغاز کرد و تا سال ۱۹۲۲ که بیماری او را از پای درآورد، ادامه داد. این اثر بین سال‌های ۱۹۱۳ و ۱۹۲۷ در فرانسه منتشر شد.

این رمان از ورایِ داستانِ اصلی، جامعه فرانسه را در اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم میلادی از لحاظ ادبی، هنری، فلسفی و اجتماعی تحلیل می‌کند. پروست در این اثر با نوآوری‌های زبانی‌اش اتفاقی بدیع را در ادبیات فرانسه رقم می‌زند و «در جستجوی زمان از دست رفته» را به‌کلی از سایر آثار ادبی هم‌زمانش متمایز می‌کند.

نشر چترنگ چندی است که سعی دارد با انتشار آثار مهم ادبیات جهان به‌شیوه‌ای جدید و در قالب رمان مصور، تجربه‌ای خوشایند از مطالعه این آثار را برای خوانندگان خود رقم بزند. در همین راستا «در سایه دوشیزگان شکوفا» به‌صورت رمان مصور در اختیار مخاطبان ایرانی قرار گرفته است. یادآوری می‌شود، پیش از این بخشی از جلد اول کتاب «در جستجوی زمان از دست رفته» با نام «کومبره» از سوی این انتشارات منتشر شده بود.

رمان مصور «در سایه دوشیزگان شکوفا» که محمود گودرزی آن را به فارسی برگردانده، از سوی نشر چترنگ در ۱۰۰ صفحه، به‌بهای ۳۱ هزار تومان با جلد سخت و با تیراژ ۱۵۰۰ نسخه منتشر شده و روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفته است.

لینک خبر